Film Önerisi Ölü Ozanlar Derneği

Sizlere baş yapıt olarak gördüğüm filmleri önermeye devam ediyorum.Film 1989 yılında çekilmiş,En İyi Özgün Senaryo ödülünü almıştır.
 Film,John Keating (Robin Williams) adlı çok başarılı ve bir o kadar da farklı olan edebiyat öğretmeninin çok disiplinli bir erkek okulu olan Welton Academy'de (takma adı Hell-ton) öğretmenlik yapmaya geldiğinde başlar. Bay Keating, çoğu baskı altında olan öğrencileri edebiyat ve şiirin bambaşka dünyasıyla tanıştırır. Onlara özgürlüğü, hayatı yeniden anlamayı, dünyaya farklı açılardan bakmayı öğretir. Ancak Welton Akademisinin felsefesine tam örtüşmeyen bu ders anlatımı akademi yönetimi tarafından da gözden kaçmayacaktır. Okul müdürü Bay Nolan, yeni edebiyat öğretmenini, öğrencilerinden birinin intiharı üzerine, sorumlu görmüştür. Bunu bahane ederek edebiyat öğretmeni Bay Keating'i okuldan ayrılmaya zorlamıştır, fakat bu ayrılığa onu anlayan öğrencilerinin verdiği tepki Bay Nolan'ı hayatı boyunca yaşadığı belki de en utanç duyacağı anına sürükler.
Kendinizden çok şeyler bulacağınız bir film.İzlemediyseniz izlemenizi,izlediyseniz de tekrar izlemenizi tavsiye ediyorum.Ben bazen ikinci kez izlediğimde bakış açımın ne kadar değiştiğini ya da farklı şeyleri fark ettiğimi görüyorum.İyi seyirler...
Film Önerisi Ölü Ozanlar Derneği Film Önerisi Ölü Ozanlar Derneği Reviewed by Yurdagül Çelik on Mayıs 01, 2016 Rating: 5

1 yorum:

  1. Önerdiğiniz filmlerin neredeyse hepsini izledim. Çok güzel filmler seçiyorsunuz. Ölü ozanlar derneği'nin önce kitabını okuyup sonra da izlemiştim. İkisi de çok güzeldi ama kitabını bi tık daha fazla sevmiştim. :)

    YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.