Film Önerisi Esaretin Bedeli

Bu hafta size yeni film önerim Esaretin Bedeli.Az önce ablamla üçüncü kez izledim ve çok güzel anektotları yeniden hatırladım.Film 1994 yapımı ve IMDB puanı 9.3 olarak belirlenmiş olup gelmiş geçmiş en iyi filmler arasına girmeyi başarmıştır.Karısını öldürmekle suçlanan bir bankacının hapishane hayatını anlatan ve özellikle umudu kaybetmemeye vurgu yapan bir film.Filimden bazı replikleri sizlerde de paylaşmak istiyorum;
-Dünyada kimsenin sizden alamayacağı şeyler var.Umudunuzu kimse sizden alamaz.
-Sanırım basit bir seçim yapmak zorundayım.Hızlı yaşamak mı?Hızlı ölmek mi?
-Korktukça tutsak,umut ettikçe özgürsün.
-Tüm dünya vazgeç dediğinde,umut fısıldar;bir kez daha dene...
Bunların dışında bir kaç izleyici yorumunu da paylaşmak istiyorum;
-İmdb'deki yerini gerçektende hakediyor. Oyunculuk , senaryo BAŞYAPIT! (Morgan Freeman yaşayan efsane)
-Hapishane konulu en iyi film. O kadar iyi ki tüm filmler içerisinde hala daha dünyanın en iyilerinden biri. Herşeyiyle dört dörtlük fir film.Senaryo fazlasıyla etkileyici.Bu konuda Frank darabont'u tebrik etmek gerekiyor.Tim Robbins ,Morgan Freeman ve diğerlerinin oyunculukları tartışılmaz...
-Bu filmin inanılmaz , bağımlılık yapan bir olayı var. Nedenini bilmiyorum ama çok seviyorum.Sanırsam oyunculuğun , sahnelerin samimiyetinden olsa gerek.
Keyifli izlemeler.....
Film Önerisi Esaretin Bedeli Film Önerisi Esaretin Bedeli Reviewed by Yurdagül Çelik on Mayıs 28, 2016 Rating: 5

2 yorum:

  1. Bu film tek başına efsanedir zaten. Fakat daha önce yayınlanan Alcatraz'dan Kaçış filmi ile tıpatıp olan sahneler var. Bazı kullanıcılar Esaretin Bedeli için Alcatraz'dan Kaçış filminin üzerine katıp süslü bir film ortaya çıkardığı görüşünde.

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. Alcatraz'dan Kaçış filmini izlemedim.Bu film beni çok etkilemişti ve birkaç kez de izlemiştim.Eski de olsa bu tür filmleri öneriyorum.Sevgiyle kalın :)

      Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.