Nefesle Rahatlama Tekniği

Size ara sıra rahatlama teknikleri vereceğim.Bu vereceğim teknik Nefesle Rahatlama Tekniğidir.Verdiğim teknikleri uyguladıkça kendinizi günlük streslerden daha rahatlamış hissedeceksiniz.
1-  Rahat bir şekilde oturun veya uzanın.Gözlerinizi kapatın.
2- Şimdi yavaşça nefes alış verişinize odaklanın. Nefesinizi verişinize ve nefesinizi alışınıza odaklanın.
3-Bu süreçte tek tek sayabilirsiniz ama sayı 10 ile sınırlı olsun. Yani nefes alırken bir, nefes verirken iki, nefes alırken üç, nefes verirken dört şeklinde sayarak ilerleyin ve ona gelince tekrar bire dönün.
4-Zihni boşaltana kadar bu şekilde sadece nefes alışverişinize odaklanın. Eğer ki düşünceler zihninize gelirse daha önceden de bahsettiğimiz gibi üzerinde durmayın bırakın o düşünce aksın gitsin ve tekrar odağınızı nefesine getirin.
5- Eğer sayarken sayıyı unutursanız birden başlayın yine. Hatırlamaya çalışmayın.
6- Belli bir süre sonra  sayı sayarken zihin devreden çıkacak ve yukarıda bahsettiğimiz ruhsal  farkındalığa ulaşacaksınız. Bu noktada artık saymanıza gerek yok. Sadece nefesinize odaklanmaya devam edin ama nefesinizi kontrol etmeyin.
7- Zaman dolduğunda(en az 10 dakika) gözlerinizi açın bir süre daha olduğunuz yerde yatın.Sonra yavaşça ayaklarınızı,kollarınızı ve tüm uzuvlarınızı oynatarak hareketlenin.Kendinizi mükemmel hissettiğinizi düşünerek günün geri kalanına devam edin.(İndigo Dergisinden Alıntı)
Nefesle Rahatlama Tekniği Nefesle Rahatlama Tekniği Reviewed by Daha Mutlu Yaşam on Nisan 23, 2016 Rating: 5

1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.